خدمات فلور در زمینه طراحی و برنامه‌نویسی اپلیکیشن Android و iOS:

 • ساخت وب اپلیکیشن سازگار با همه دستگاه‌ها
 • ساخت اپلیکیشن هیبریدی از روی وبسایت
 • برنامه نویسی اختصاصی اپلیکیشن به همراه زیرساخت

چرا طراحی اپلیکیشن مهم است؟

اپلیکیشن یک برنامه کامپیوتری است که در دستگاه‌های موبایل مانند گوشی‌های هوشمند، ساعت‌های هوشمند و تبلت استفاده می‌شود. اپلیکیشن‌های موبایل برای انواع سیستم‌عامل مانند Android، iOS و Windows طراحی می‌شوند.

ازآنجایی‌که ما در یک دنیای دیجیتالی هوشمند زندگی می‌کنیم، بیش از 80% مردم که دستگاه موبایل دارند، محصولات و خدمات موردنیاز خود را آنلاین جستجو می‌کنند. از این گروه، 27% در جستجوی اپلیکیشن‌های موبایل هستند که پاسخگوی نیازهایشان باشد که با توجه به اینکه در حال حاضر تعداد کاربران موبایل در دنیا به بیش از یک میلیارد رسیده است، این رقم قابل‌توجه است! ضمنا آمارهای ایران هم نشان می‌دهند که تابه‌حال 5 میلیارد دانلود اپلیکیشن در کافه بازار انجام‌شده است که عدد کوچکی نیست!

پس طراحی اپلیکیشن برای کسب‌وکار شما مهم است چراکه اگر در دستگاه موبایل مشتری قرار نداشته باشید، عملا حضور خارجی ندارید!

طراحی اپلیکیشن چگونه باعث بهبود کسب‌وکار شما می‌شود؟

طراحی اپلیکیشن به دلایل زیر کسب‌وکار شمارا بهبود می‌بخشد:

 • در معرض دید کاربران قرار می‌گیرید.
  از نظر روانشناسی مردم تحت تاثیر تصاویری قرار می‌گیرند که به‌صورت مرتب می‌بینند و کاربران گوشی‌های هوشمند هم به‌طور متوسط 162 دقیقه در روز را صرف اپلیکیشن‌هایی می‌کنند که درگوشی خود دارند درنتیجه داشتن اپلیکیشن کسب‌وکار شمارا در معرض دید کاربران قرار می‌دهد.
 • وفاداری مشتری‌ها را کسب می‌کنید.
  اپلیکیشن موبایل شمارا قادر می‌کند تا از طریق خریدهای داخل اپلیکیشنی، تبلیغات و تخفیفات و نوتیفیکیشن‌های ارسالی، مستقیم با مشتریان در ارتباط باشید که در صورت جلب رضایت، مشتری را با خود نگه می‌دارید.
 • یک ابزار قدرتمند بازاریابی می‌سازید.
  به‌عنوان یک صاحب کسب‌وکار دیگر نیازی به چاپ کاتالوگ‌های حجیم ندارید تا کسب‌وکارتان را به مشتری‌های جدید معرفی کنید برای اینکه اپلیکیشن موبایل می‌تواند اطلاعات، فرم‌ها، حساب‌ها، فیدها و سایر ابزارهای باارزش بازاریابی را فراهم کند علاوه بر اینکه مشتری‌ها هم با استفاده از پوش نوتیفیکیشن‌هایی که هم‌زمان برای همه ارسال می‌کنید، از آفرها آگاه می‌شوند.
 • فروشتان افزایش پیدا می‌کند.
  پیتزا دامینو انگلستان پس از راه‌اندازی اپلیکیشن موبایل، فروش خود را 28 درصد افزایش داد! بیش از نیمی از سفارش‌های آنلاین روی اپلیکیشن‌ها انجام می‌شوند که قابلیت یکپارچه شدن با شبکه‌های اجتماعی را هم دارند درنتیجه بازار گسترده‌تر و فروش بیشتری به دست می‌آورید.
 • خدمات مشتریان بی‌نظیر ارائه می‌دهید.
  با اپلیکیشن می‌توانید خدمات مشتریان شبانه‌روزی ارائه دهید که هزینه اضافه‌ای هم ندارد.
 • آگاهی از برند را افزایش می‌دهید.
  پیشنهادهای داخل اپلیکیشنی می‌توانند مشتری را در تعامل با برند نگه‌دارند تا جایی که طرفدار پر و پا قرص کسب‌وکار شما شوند و تبلیغات رایگان برایتان انجام دهند که منجر به افزایش آگاهی از برندتان می‌شود!
 • منبع داده باارزشی به دست می‌آورید.
  می‌توانید از اپلیکیشن به‌عنوان منبع جمع‌آوری اطلاعات مشتریان مانند اولویت‌ها، علایق و رفتار وب‌گردی استفاده کنید تا تصمیم‌های خود را بر اساس داده واقعی بگیرید. با این کار نه‌تنها فروشتان افزایش پیدا می‌کند بلکه تجربه کاربری هم بهتر می‌شود.

طراحی اپلیکیشن برای چه کسانی مناسب است؟


اپلیکیشن های موبایل دو گروه هستند:

گروه اول که فقط برای ایجاد درآمد ایجادشده‌اند و گروه دوم که برای مارکتینگ یا برندیگ طراحی می‌شوند. در گروه اول، درآمد هم مستقیم و هم غیرمستقیم ایجاد می‌شود برای اینکه هم در اپلیکیشن محصول و خدمات می‌فروشید و هم تبلیغات دارید. اپلیکیشن‌های انگری برد و اسنپ نمونه‌های خوبی هستند.

اما در گروه دوم، اپلیکیشن‌ فروش مستقیم به مشتری نهایی ندارد. اپلیکیشن‌های مکان محور نمونه‌ای از این گروه هستند که فقط کانال بازاریابی هستند که موفقیتشان به تعداد مردمی که برای کسب‌وکارهای دیگر هدف قرار می‌دهند بستگی دارد.

پس اگر کسب‌وکارتان دریکی از این دو گروه قرار می‌گیرد، طراحی اپلیکیشن برای شما مناسب است.

آیا طراحی اپلیکیشن کار اقتصادی است؟

در بحث اقتصادی بودن باید به هزینه طراحی اپلیکیشن و پیش‌بینی درآمد توجه کنید.هزینه طراحی اپلیکیشن با توجه به سیستم‌عامل متفاوت است و طبیعتا iOS هزینه بیشتری دارد اما به ویژگی‌های موردنیاز شما هم‌بستگی دارد. اما این هزینه طراحی اپلیکیشن فقط وقتی ارزش دارد که توقع بازگشت از سرمایه مناسبی داشته باشید. فاکتور ROI معمولا برای بانک‌ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای بسیار بالاست چراکه سرمایه قابل‌توجه ای دارند و بازار بزرگی در اختیاردارند که به محصولات آن‌ها وابسته است؛ اما طراحی اپلیکیشن برای یک طراح وب که بودجه کافی و پایگاه مشتری قوی ندارد، شاید سودمند نباشد. پس اقتصادی بودن طراحی اپلیکیشن بیش از هر چیزی به بیزینس پلن شما بستگی دارد که چه بازاری را هدف قرار می‌دهید.

نتیجه‌گیری

درنهایت، طراحی اپلیکیشن چیزی بیش از فاکتورهای هزینه و درآمد است. وجود اپلیکیشن منبع رضایت فراوان برای مشتری است که منجر به وفاداری و تبلیغات برای برند می‌شود و شما هم از موفقیت اپلیکیشن خود در بازار احساس رضایت خواهید کرد و انگیزه بیشتری برای توسعه کسب و کار خواهید داشت.