خدمات آموزش سازمانی فلور

چرا آموزش سازمانی مهم است؟

آموزش سازمانی به مجموعه‌ای از برنامه‌های توسعه کارکنان گفته می‌شود که مهارت‌های ابتدایی یا پیشرفته را به کارکنان آموزش می‌دهد تا عملکردشان بهبود یابد. کارکنان بزرگ‌ترین سرمایه هر سازمانی هستند و سرمایه‌گذاری روی استعدادهای آن‌ها برای توسعه پایدار و موفقیت هر سازمانی ضروری است. سازمان‌ها روند طولانی و پیچیده‌ای برای استخدام کارکنان مناسب دارند اما مهارت کارکنان باید پس از استخدام به‌روزرسانی شود تا تعامل با کارکنان تقویت شود چراکه این تعامل برای عملکرد مالی سازمان ضروری است. از طرفی هرروزه بازارهای جدید ظاهر می‌شوند و تکنولوژی‌های جدید هم به وجود می‌آیند که هر دو تاثیر فراوانی روی آموزش و توسعه کارکنان دارند. تشخیص مهارت‌های جدید و راه‌های یادگیری آن‌ها به یک سازمان کمک می‌کند تا رشد کند و نوآوری داشته باشد. ترکیب پلتفرم‌های فناوری مدرن و متدهای خلاق یادگیری اطمینان می‌دهد که کارکنان یک سازمان با استفاده از یک رویکرد آینده‌نگر یاد می‌گیرند.

چگونه آموزش سازمانی باعث بهبود کسب‌وکار شما می‌شود؟

آموزش سازمانی به دلایل زیر به بهبود کسب‌وکار کمک می‌کند:

 

آموزش سازمانی برای چه کسانی مناسب است؟

همه سازمان‌ها از آموزش سازمانی بهره می‌برند اما فاکتورهایی مانند نوع کسب‌وکار، نوع استخدام کارکنان، اهداف بلندمدت و ساختار داخل سازمانی در میزان این بهره تاثیر دارند. کسب‌وکارهایی که در بخش تکنولوژی‌های نوین فعال هستند باید دانش و مهارت‌های کل سازمان را با تغییرات مداوم فناوری هماهنگ کنند درنتیجه آموزش سازمانی برای آن‌ها یک ضرورت است. همکاری غیرحضوری که دورکاری یا فریلنس نامیده می‌شود معمولا شامل افرادی است که مهارت‌های لازم برای انجام تعهد پذیرفته رادارند درنتیجه هزینه آموزش این افراد ضروری به نظر نمی‌رسد. اهداف بلندمدت بیشترین تاثیر را در آموزش سازمانی دارند چراکه فقط در صورت داشتن برنامه استخدام بلندمدت و ماندگاری کارکنان، هزینه آموزش سازمانی قابل توجیه است. آموزش سازمانی برای سازمان‌هایی که اهداف توسعه پایدار و استخدام دائم کارکنان رادارند نه‌تنها مناسب بلکه یک ضرورت است اما باید با ساختار مناسب طراحی شود تا با استراتژی‌های بلندمدت هماهنگ باشد و نیازهای هدفمند را تامین کند.

آیا آموزش سازمانی کار اقتصادی است؟

آموزش سازمانی برای هر نوع کسب‌وکاری که در جستجوی توسعه پایدار است ضروری است. باوجودی که ظاهرا هزینه و زمان نیاز دارد اما بازگشت سرمایه قابل‌توجهی هم دارد. تحقیقات نشان داده که هزینه جابجایی کارکنان، 150% حقوق سالیانه کارکنان فعلی است! اشتباهی که با آموزش سازمانی مناسب قابل جبران است. علاوه بر این، گزارش‌ها نشان داده که 38% کارکنان سازمان‌ها متولدین هزاره هستند که تا 5 سال دیگر به 75% خواهد رسید؛ اما نرخ جابجایی در بین این کارکنان بالاست و فقط 50% از آن‌ها قصد دارند با سازمان فعلی به مدت (شاید) یک سال بمانند! آموزش سازمانی می‌تواند انگیزه خوبی برای ماندگاری بلندمدت این کارکنان باشد تا از هزینه بالای استخدام جلوگیری شود. آموزش سازمانی سود سازمان را افزایش می‌دهد چراکه سرمایه انسانی بزرگ‌ترین دارایی هر سازمان است.

آماده توسعه سازمان خود هستید؟

کافی است فرم زیر را تکمیل نمائید:

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .